| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Jayco |
| Brand | Jayco |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 1UJBC0BT1T16B0166 |
| Stock ID | 2091 |
| Condition | New In Stock |
| UVW | 7,255 lbs |
| Dry Hitch | 855 lbs |
| CCC | 2,045 lbs |
| GVWR | 9,300 lbs |
| Length (ft,in) | 37'' 7" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 3" |
| Tanks (gal) | F:52.00 G:78.00 B:78.00 |
| Awnings (ft) | 1:20.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
We are a family owned, family focused dealership that strives to sell the best quality RVs Fifth Wheels and Travel Trailers on the market at a fair and reasonable price. Our Manufacture Jayco attaches a MSRP Manufacture Suggested Retail Price with each unit. Often times our Sale Price or Trade Price is offered at a lower price than the MSRP. For this reason and because we are required to only advertise units at the Minimum Advertised Price, we strongly encourage buyers to contact us to get a quote on the Sale or Trade Price. We look forward to hearing from you 618-752-5473 or kuhls@kuhlstrailers.com
NEW 2026 JAYCO 330TBS JAYCO JAY FLIGHT SLX TRAVEL TRAILER
Options:
USA Standards
Customer Value Package
15,000 BTU Roof Mounted AC
2nd AC
50AMP Service
15 Aluminum Rims
Outside Griddle
Tri-Fold Sofa
Interestate Battery