| Year | 2020 |
|---|---|
| Make | Heartland |
| Brand | Heartland |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 5SFNB3228LE432095 |
| Stock ID | 4071 |
| Condition | Used In Stock |
| UVW | 6,026 lbs |
| Dry Hitch | 688 lbs |
| CCC | 1,342 lbs |
| GVWR | 7,400 lbs |
| Length (ft,in) | 31'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 4" |
| Tanks (gal) | F:45.00 G:40.00 B:40.00 |
| Awnings (ft) | 1:16.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
We are a family owned, family focused dealership that strives to sell the best quality RVs Fifth Wheels and Travel Trailers on the market at a fair and reasonable price. Often times our Sale Price or Trade Price is offered at a lower price than the MSRP. For this reason, we strongly encourage buyers to contact us to get a quote on the Sale or Trade Price. We look forward to hearing from you 618-752-5473 or kuhls@kuhlstrailers.com