| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Jayco |
| Brand | Jayco |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 1UJBB0BP2S14F0108 |
| Stock ID | 2072 |
| Condition | New In Stock |
| UVW | 7,065 lbs |
| Dry Hitch | 925 lbs |
| CCC | 1,435 lbs |
| GVWR | 8,500 lbs |
| Length (ft,in) | 31'' 9" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' |
| Tanks (gal) | F:54.00 G:60.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:21.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
We are a family owned, family focused dealership that strives to sell the best quality RVs Fifth Wheels and Travel Trailers on the market at a fair and reasonable price. Our Manufacture Jayco attaches a MSRP Manufacture Suggested Retail Price with each unit. Often times our Sale Price or Trade Price is offered at a lower price than the MSRP. For this reason and because we are required to only advertise units at the Minimum Advertised Price, we strongly encourage buyers to contact us to get a quote on the Sale or Trade Price. We look forward to hearing from you 618-752-5473 or kuhls@kuhlstrailers.com
2025 JAYCO 26FK JAY FEATHER TRAVEL TRAILER
2 + 3 YEAR WARRANTY
Additional Equipment:
USA Standards
Customer Value Package
Jay Sport Package
Overlander I Solar Package
15,000 BTU AC
Fireplace
20lbs. LP Gas Bottles
Theater Seating with Table Trays
Free Standing Table with 4 Chairs
Queen Bed
Interestate Battery