| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Jayco |
| Brand | Jayco |
| Type | Fifth Wheel |
| VIN | 1UJCA0BR4S1B40087 |
| Stock ID | 2081 |
| Condition | New Sold |
| UVW | 9,515 lbs |
| Dry Hitch | 1,960 lbs |
| CCC | 1,835 lbs |
| GVWR | 11,350 lbs |
| Length (ft,in) | 32'' 11" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 13'' 1" |
| Tanks (gal) | F:52.00 G:82.00 B:45.00 |
| Awnings (ft) | 1:15.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
We are a family owned, family focused dealership that strives to sell the best quality RVs Fifth Wheels and Travel Trailers on the market at a fair and reasonable price. Our Manufacture Jayco attaches a MSRP Manufacture Suggested Retail Price with each unit. Often times our Sale Price or Trade Price is offered at a lower price than the MSRP. For this reason and because we are required to only advertise units at the Minimum Advertised Price, we strongly encourage buyers to contact us to get a quote on the Sale or Trade Price. We look forward to hearing from you 618-752-5473 or kuhls@kuhlstrailers.com
2025 JAYCO 28CRT EAGLE HT FIFTH WHEEL
2 + 3 YEAR WARRANTY
Additional Equipment:
USA Standards
Customer Value Package
Luxury Package
Four Star Handling Package
Standard Camping Package
2nd 15,000 BTU AC in Bedroom
Standard Brake
15 Tires
Free Standing Table with 2 Folding Chairs and Bench Seat
Furniture Cup Holder Tables - 1 Pair
Interstate Battery