| Year | 2025 |
|---|---|
| Make | Jayco |
| Brand | Jayco |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 1UJBC0BR6S17S0301 |
| Stock ID | 2078 |
| Condition | New Sold |
| UVW | 6,140 lbs |
| Dry Hitch | 830 lbs |
| GVWR | 8,200 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' 7" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 1" |
| Tanks (gal) | F:52.00 G:39.00 B:39.00 |
| Awnings (ft) | 1:16.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
We are a family owned, family focused dealership that strives to sell the best quality RVs Fifth Wheels and Travel Trailers on the market at a fair and reasonable price. Our Manufacture Jayco attaches a MSRP Manufacture Suggested Retail Price with each unit. Often times our Sale Price or Trade Price is offered at a lower price than the MSRP. For this reason and because we are required to only advertise units at the Minimum Advertised Price, we strongly encourage buyers to contact us to get a quote on the Sale or Trade Price. We look forward to hearing from you 618-752-5473 or kuhls@kuhlstrailers.com
2025 JAYCO 284BHS JAYFLIGHT SLX TRAVEL TRAILER
2 + 3 YEAR WARRANTY
Additional Equipment:
USA Standards
Customer Value Package
15,000 BTU Roof Mounted AC
30AMP Service
Goodyear Tires
Jack Knife Sofa
Interstate Battery