| Year | 2023 |
|---|---|
| Make | Wildwood |
| Brand | Wildwood |
| Manu | Forest River |
| Type | Travel Trailer |
| VIN | 4X4TWBC25PU024537 |
| Stock ID | 4053 |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 7,818 lbs |
| Dry Hitch | 1,125 lbs |
| CCC | 2,107 lbs |
| Length (ft,in) | 33'' 9" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 11'' 2" |
| Tanks (gal) | F:57.00 G:90.00 B:30.00 |
| Awnings (ft) | 1:14.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
WILDWOOD HERITAGE GLEN
(2023) These Typical Features Vary by Model
Upgrade and VIP Packages
Living Spaces
Awning LED Lighting
Shaded Pet Tether
Step Above Aluminum Entry Step
Friction Hinge or Patio Entry Door
Entry Grab Handle
Linoleum Flooring
Side Mount Heat Ducts
Max Tint Windows
Designer Window Treatments
Sofa Sleeper (vbm)
Theater Seating (vbm)
Entertainment Center
Mirror Front Fireplace
Overhead Cabinets
Cabinet Door Hidden Hinges
Dining
Pantry Doors Motion Lighting
Undermount Sink
High Rise Faucet Pull Out Sprayer
12v 10cf Black Refrigerator
Cooktop Glass Cover
Midnight Glass Range Hood
Midnight Glass Microwave
Technology
Systems Control Center
Backup Camera Prep
50-inch LED TV
Soundbar FM Bluetooth HDMI USB
Sleeping
Designer Choice Luxury Comforter
Washer Dryer Prep
Bathroom
Porcelain Toilet
Mechanicals
Roof Solar Prep
Optional 200w Solar Package
LP Quick Connect
50-Amp Service
15k AC Quick Cool
12v Heat Pads Holding Tanks
Outdoor Shower
Coach Build
I-Beam Chassis
Wide Stance Axle System
Black Accent Aluminum Wheels
Goodyear Endurance Radial Tires
Spare Tire and Carrier
Aluminum Framed
Vacuum-Bond
Laminate Construction
Ivory Performance Colored Fiberglass
Walk-On Roof Deck
Seamless PVC Roofing
Lippert On-the-Go Ladder Prep
Enclosed Heated Underbelly
LED Front Cap, Tail, Marker Lights
Power Tongue Jack
Power Stabilizer Jacks
Extra Large Pass Through Storage
Slam Latch Magnetic Catch Doors