| Year | 2017 |
|---|---|
| Make | Cedar Creek |
| Brand | Cedar Creek |
| Manu | Forest River |
| Type | Fifth Wheel |
| VIN | 4X4FCRN29HS217895 |
| Stock ID | 4059 |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 12,620 lbs |
| Dry Hitch | 2,135 lbs |
| CCC | 3,516 lbs |
| GVWR | 16,135 lbs |
| Length (ft,in) | 42'' 2" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 12'' 9" |
| Tanks (gal) | F:67.00 G:80.00 B:40.00 |
| Awnings (ft) | 1:21.00 2:0.00 3:0.00 |
| Bunks | Yes |
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
This is a USED 2017 Cedar Creek Silverback 37MBH Fifth Wheel on the lot at Kuhl's Trailer Sales.
If interested please call us at 618 752-5473, scan the QR code below or visit:www.kuhlstrailers.com/display?id=99775